Sitemize Katkıda Bulunun

Merhaba, Sitemize yazılarıyla katkıda bulunmak isteyenler, bize bilgi@saksafonname.com e-posta adresinden ulaşabilirler. Teşekkür ederiz.

"X Jazz" İstanbul`a Geliyor...

Berlin`in en büyük ve kapsamlı caz festivali "X Jazz" İstanbul`a geliyor...

Berlin`in en büyük ve kapsamlı caz festivali niteliğindeki X Jazz Avrupa çağdaş cazın Berlin merkezli bir festivali. Bir caz festivali olmakla birlikte bünyesinde caz dışında Neo-Classic müzikler, avantgart eğilimler, elektronik doğaçlamalar ve şarkıcı/şarkı yazarı tarz sanatçıların buluştuğu bir oluşum.

10 ile 12 Aralık günleri İstanbul`da gerçekleşecek üç günlük X Jazz esasen Berlin kökenli festivalin İstanbullu cazseverlerle bir çeşit önsevişmesi niteliğinde olacak. Buzdağının görünmeyen kısmı buradan itibaren önemli, eğer bu doku uyumu gerçekleşirse 2016`da festivalin tamamını ilk kez izleyebileceğiz. O halde cazseverler olarak yapmamız gereken 10 ile 12 Aralık konserlerine hakettiği ilgiyi göstermek olacak.

Festivalin İstanbul tanıtım günleri Kabak & Lin ve Gülbaba Müzik tarafından Goethe Institut eşliğinde organize ediyor. Bu organizasyon aynı zamanda Istanbul ve Berlin müzik dünyası arasında düzenli olarak gerçekleşecek olan fikir alışverişlerinin başlangıcını temsil ediyor. Bunununla birlikte Türkiye, Berlin`de düzenlenecek X Jazz Festivali için ortak ülke statüsünde olacak. Her iki şehirden birçok sanatçının hali hazırda yakın ilişki içerisinde olması sebebiyle program içerisinde yer alacak sanatçıların belirlenmesi pek de zor olmadı ve ortaya Aralık ayında tanışma faslı kapsamında Günter Sommer & Tolga Tüzün, MadenÖktemErsönmez, Studnitzky Quartet, Soyut Boyut, Komfortrauschen, Ercüment Orkut`s Low Profile, Barış Demirel ve Memento`dan oluşan bir program çıktı.

Berlin, son birkaç senedir uluslararası alanda oldukça güçlü etkileşimler yaşıyor ve bu sebeple, X Jazz`in caz müziğine dair güncel yaklaşımı elektronik doğaçlama ve yeni klasik müzik gibi alanları da kapsama alanına alıyor. Goethe Institut İstanbul, Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Coop ve Roxy desteğiyle 10 ile 12 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek bu etkinlikle X Jazz İstanbul 2016 festivali öncesinde cazseverlere tadımlık tahrik edici bir versiyonu sunmak isteniyor.

Etkinlik takvimi:

10 12 2015 Perşembe @ Coop Günter Sommer & Tolga Tüzün (DE, TR) Soyut Boyut (TR)

11 12 2015 Cuma @ Roxy Studnitzky Quartet (DE) MadenÖktemErsönmez (TR)

12 12 2015 Cumartesi @ Coop Komfortrauschen (DE) Barış Demirel (TR)

12 12 2015 Cumartesi @ Zorlu PSM Stu?dyo Memento (DE) Ercüment Orkut `Low Profile` (TR)
Okunma 2517 defa Son Düzenlenme Son Düzenlenme Kasım 24 2015
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Ali Sami İpek

Saksafon üzerine haber toplayarak sitemize katkıda bulunmaktadır.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Kullanıcı Giriş

Radyo Dinle

Bu Sayfayı Paylaşın

Bu Sayfayı Paylaşın

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Arama

İletişim

E-mail:  bilgi@saksafonname.com