Sitemize Katkıda Bulunun

Merhaba, Sitemize yazılarıyla katkıda bulunmak isteyenler, bize bilgi@saksafonname.com e-posta adresinden ulaşabilirler. Teşekkür ederiz.
Blue Note firması, caz efsanesi John Coltrane'in 1958 tarihli stüdyo albümü "Blue Train"in 16 Eylül'de vinil olarak yeniden ve mono baskı olarak yayınlandığını duyurdu.

1900’lerin başında ilk defa Amerika’da ortaya çıkan caz müzik, birbirinden farklı müzik tekniklerinin harmanlanmasından doğmuştur.

Türk ezgilerini dünyaya tanıtan, cazın müziğinin ünlü perküsyon ustası Okay Temiz, hayat hikayesini anlattı.


‘Jazz Semai’ Türkiye’nin ilk jazz plağıdır. Piyano ve saksofonda Tuna Ötenel, bas gitar ve perküsyonda Kudret Öztoprak ve davulda Erol Pekcan yer alıyor.


“Jazz’ın doğuşunun yüzüncü yılı” kutlamasında, 2017’de, yüzyıl öncesinde, daha “jazz” kelimesinin “jass” olarak anıldığı dönemde kaydedilen ilk jazz plağının önemi üzerinde özellikle durulmuştu.


Yaz ayları Akdeniz ve Ege'nin cazla buluşma potansiyeli her sene artıyor. Özellikle Akdeniz'in ünlü otelleri adeta cazı keşfetti.


32. Akbank Caz Festivali bu yıl tanıtım filmine güzel bir cümleyle başlıyor; Sizi alıp götürecek melodiler...


Üç yıl önce, 2019'un yine Eylül ayında ilk kez gerçekleşen Urla Caz Festivali pandemi sonrası festivale kaldığı yerden devam ediyor.

Türkiye'nin köklü festivali Alanya Caz Günleri bu sene 17. yılını kutluyor. Alanya Caz Günleri 17. yılında turizm ağırlıklı bir bölgesel caz etkinliğinin nasıl olması gerektiğine dair mükemmel örnek oluşturuyor.

Eyüpsultan Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek "Göktürk Caz Festivali" 16-18 Eylül tarihleri arasında müzikseverlerle buluşacak.

Page 1 of 15

İletişim

E-mail:  bilgi@saksafonname.com