Kayıt Ol

Korhan Futacı

Pazar, 28 Haziran 2015 08:45 Saksafonistler
(0 oy)
Müziğe altı yaşında flüt çalarak başladı. On dört yaşında alto saksafonla tanışan Korhan Futacı, 1993 yılında NaaPJazz‘ı kurdu. MSÜ Resim Bölümü mezunu olan Korhan Futacı, 2001 yılında Tamburada grubunu kurdu.


2004 yılında grup ile birlikte ”Fantastik” adlı albümü yayınladı. 2005 yılında Tamburada grubundan 3 arkadaşı ile birlikte Dandadadan grubunu kuran ve Dorian isimli bir barda sahne almaya başladı. Dandadadan 2006 yılında ”Sen Bana Birini Android” adlı albümü yayınladı. Albüm Yüxexes yazarları tarafından 2006 yılının en iyi albümü seçildi.

2008 yılında Dandadadan projesinin rafa kaldırılılması ile Kujo adlı grupla kayıtlar yayınlayan Korhan Futacı aynı zamanda Kreş, Çilekeş, Yasemin Mori gibi isimlere albümlerinde eşlik etmiştir.

Kendi solo projesini Kara Orkestra ile birlikte Mayıs 2010'da “Korhan Futacı ve Kara Orkestra” albümü adıyla yayınlayan Korhan Futacı, Kara Orkestra ile birlikte çalışmalarına devam etmektedir.
Okunma 1972 defa Son Düzenlenme Pazar, 28 Haziran 2015 08:53
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Ali Sami İpek

Saksafon üzerine haber toplayarak sitemize katkıda bulunmaktadır.

Bu kategoriden diğerleri: « Candy Dulfer Charlie Parker »

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Layouts
Colors