Dünyaca Ünlü Caz Trompetçisi Geliyor

Çok genç yaşta Frank Sinatra ve Buddy Rich gibi isimlerin sahne grubunda yer alan Chris Botti, bu kez 16 Ocak tarihinde Zorlu PSM’de hayranlarıyla buluşuyor.

Zorlu Performans Sanatları Merkezi 16 Ocak’ta klasik cazdaki ustalığını, Sting’le yakın ilişkisinin verdiği ilhamla pop müzik aromasıyla ustaca harmanlayan Botti’yi ağırlamaya hazırlanıyor.
Chris Botti İtalyan kökeninin verdiği egzotikliği albümlerine yansıtmayı başaran bir sanatçı olmakla birlikte, “Grammy Avcısı” olarak da biliniyor.

Impressions isimli albümüyle 2013 yılında “En İyi Enstrümantal Pop” dalında Grammy kazanan, 2008 tarihli Italia’yla bir kez, 2010 tarihli Chris Botti in Boston’la ise farklı dallarda üç kez Grammy’ye aday gösterilen Amerikalı sanatçı, toplam 10 stüdyo albümü ve canlı performanslarının gücüyle hayran kitlesini her geçen gün artırmayı başarıyor.
Trompetle tanıştığı 9 yaşından itibaren caz müziğe karşı beslediği sevgiyi virtüözlükle birleştirmeyi başaran sanatçının görkemli isimlerle dolu bir özgeçmişi bulunuyor. Ünlü trompetçi, bugüne kadar; Frank Sinatra, Buddy Rich, Paul Simon, Aretha Franklin, Natalie Cole, Bette Midler, Joni Mitchell, Sting ve Natalie Merchant’ın da aralarında bulunduğu müzik tarihine damga vurmuş isimlerle aynı sahneyi paylaştı ve kayıtlar gerçekleştirdi.

Tarih: 16 Ocak Cumartesi Saat: 21:00

Bilet fiyatı: 190 TL, 160 TL, 120 TL, 90 TL, 60 TL

Mekan: Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Turkcell Sahnesi Biletlere; www.biletix.com , www.zorlucenterpsm.com üzerinden ve Zorlu gişelerinden ulaşılabiliyor.

Okunma 6288 defa Son Düzenlenme Son Düzenlenme Aralık 22 2015
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Radyo Dinle

Arama

Bu Sayfayı Paylaşın

Bu Sayfayı Paylaşın

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

İletişim

E-mail:  bilgi@saksafonname.com

Hayırlı Olsun

  • Saksafon üzerine hazırlanan bu siteye emeği geçenlere teşekkür ederim.Kamil Serdengeçti

  • Türkçe kaynak bulma konusunda ümit veren bir site......Ahmet Kızıl

  • Ne zamandır böyle bir site bekliyordum. Teşekkürler.İsa Yamaner