Sitemize Katkıda Bulunun

Merhaba, Sitemize yazılarıyla katkıda bulunmak isteyenler, bize bilgi@saksafonname.com e-posta adresinden ulaşabilirler. Teşekkür ederiz.

Nilüfer’de Caz Rüzgârı Esti

Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği konserde sahne alan Çağıl Kaya performansıyla caz tutkunlarına unutulmaz bir gece yaşattı.

Nilüfer Belediyesi, sanatseverleri müziğin her türüyle buluşturmak için düzenlediği konserlere bir yenisini ekledi. Bu defa caz severler muhteşem bir konserde buluştu.

Caz müziğinin genç yeteneklerinden Çağıl Kaya BOAB Oditoryum’da sevenlerinin karşısına çıktı. İlk albümü ‘Bir Parça Ay Biraz Kuş’ ile eleştirmenlerden tam not alan Çağıl Kaya, Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği konserde de hayranlarına keyifli saatler yaşattı.

İlk albümünden eserleri seslendiren Kaya ve orkestrası, performansıyla büyük beğeni topladı. Dünyaca ünlü bestecilerin şarkılarını da başarıyla seslendiren genç sanatçı ayakta alkışlandı. Konsere katılanların caz müziğine doyduğu gecenin sonunda Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Kemal İvgen, sanatçıyı Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına kutlayarak çiçek verdi.

Ankara'da doğan Çağıl Kaya, ortaokul ve liseyi İzmir'de bitirdi.  1998-2001 yılları arasında TRT çok sesli gençlik korosunda ve  ardından Ahmet Kayhaoğlu şefliğinde Ege Oda Korosunda şarkı söyledi. 2003 yılında Ege Üniversitesi Kimya Bölümü'nden mezun olduktan sonra aynı yıl kazandığı Dokuz Eylül Üniversitesi GSF Müzikoloji Bölümünü 2007 yılında bitirdi. Ardından İstanbul Üniversitesi'nde Müzik yüksek lisansı yaptı. İstanbul'a taşındıktan sonra Sibel Köse'nin workshoplarına katılma şansı buldu.

Cem Aksel, Neşet Ruacan, İmer Demirer, Alper Yılmaz, Volkan Öktem, Yahya Dai, Serkan Özyılmaz, Serhan Erkol, Tamer Temel, Matt Hall, Engin Recepoğulları, Bora Çeliker, Kağan Yıldız, Kürşad Deniz, Burçin Büke, Volkan Hürsever, Deniz Dündar, Kürşat And, Ferit Odman   gibi isimlerle İstanbul caz festivali, ODTÜ caz günleri, Ege Üniversitesi Kampüste Caz Günleri, Nardis Jazz club gibi sayısız festival ve konserlerde sahne alan Çağıl Kaya, 2009 yılından bu yana Happy People grubu ve 2012 yılında Alper Yılmaz ile beraber oluşturdukları "Bir Şeyler Eksik" projesinde yer almaya devam ediyor. Ayrıca kendi projesi "Çağıl Kaya Band" ile Türkiye'nin önde gelen caz müzisyenleri ile konserler veriyor.

Okunma 2437 defa Son Düzenlenme Son Düzenlenme Aralık 12 2015
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Salih Akelli

Caz müziği ve özellikle saksafon üzerine olan ilgisi kazanımlarını paylaşma arzusuyla birleştiğinde sizler için değerli yazılar hazırlamasına olanak kılmaktadır.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Kullanıcı Giriş

Radyo Dinle

Bu Sayfayı Paylaşın

Bu Sayfayı Paylaşın

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Arama

İletişim

E-mail:  bilgi@saksafonname.com