Sitemize Katkıda Bulunun

Merhaba, Sitemize yazılarıyla katkıda bulunmak isteyenler, bize bilgi@saksafonname.com e-posta adresinden ulaşabilirler. Teşekkür ederiz.

Ankara Caz Festivali 7 Rengiyle Devam Ediyor

Başkentli caz severler, 19 Kasım’da başlayan ve 19 Aralık’ta sona erecek Uluslararası Caz Festivali ikinci yarısında Türk cazının efsanesi Durul Gence’den Michiel Borstlap ve Sibel Köse’ye, birbirinden önemli müzisyenleri dinleyebilecek...

19 Kasım’da Kerem Görsev Quartet’in muhteşem konseriyle başlayan; Ece Göksu, Kürsat Başar ve Orkestrası, The Manhattan Transfer gibi cazın önemli isimlerini başkentli müzikseverlerle buluşturan 19. Uluslararası Ankara Caz Festivali,10 Aralık Perşembe akşamı Dilek Sert Erdoğan’ın konseriyle devam ediyor. 2013 yılında yayımlanan ve Türkiye’de yayınlanmış ilk özgün ‘soul’ albümü olma özelliğini taşıyan ‘Moments’ adlı albümüyle büyük başarı elde eden Erdoğan, saat 20.00’da Bis’te sahne alacak.

Başkentliler, 11 Aralık Cuma akşamı ise festivale ilk kez konuk olan Selçuk Basa Amorf Project’i konuk edecek. Emin İnal, Ferhat Hasanoğlu, Behsat Boran ve Barış Bölükbaşı’dan oluşan Amorf Project’in müziğinde pop jazz-funk ağırlığı hissediliyor. Konser saat 20.00’da Samm’s Bistro’da başlayacak.

Türk cazının efsane ismi Durul Gence, 4+1 grubu ile 16 Aralık Çarşamba gecesi Samm’s Bistro’da sahne alacak. "İstanbul Express" ve"Asia Minor Mission" topluluklarıyla Ajda Pekkan, Rüçhan Çamay, Gönül Yazar, Alpay, Tanju Okan, Ertan Anapa gibi isimlere eşlik eden Gence Mart 2015'te 60. sanat yılını kutlamıştı. Türkiye’de caz denince akla gelen birkaç isimden biri olan ve sahnedeki enerjisiyle hala göz kamaştıran Durul Gence, ekibiyle birlikte 16 Aralık akşamı saat 20’de Samm’s Bistro’da başkentli caz severlerle buluşacak.

Festival programında ajandanıza eklemeniz gereken önemli günlerden biri de 17 Aralık. Dünyanın en iyi piyanistlerinden kabul edilen Michiel Borstlap ve ülkemizin en iyi caz vokalisti kabul edilen Sibel Köse’nin MEB Şura Salonu’nda vereceği konser, ikilinin yeni albümü “Aşk Şarkıları”ndan kayıt konseri olacak. Bir kış gecesinde, romantik bir konser kaydının canlı tanığı ve parçası olmak istiyorsanız, yerinizi şimdiden ayırtmanızda fayda var.

19 Kasım’da başlayan 19. Festival’in kapanışını Ankaralı bir isim yapacak. Gençliğinin gücünü sesiyle birleştiren ve caz dünyasında şimdiden kendi yolunu bulan Su İdil Trio, 19 Aralık akşamı saat 20.00’da Samm’s Bistro’da vereceği konserle 19. Uluslararası Ankara Caz Festivali’nin resmi olarak kapanışını yapacak.

Okunma 1779 defa Son Düzenlenme Son Düzenlenme Aralık 10 2015
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Kullanıcı Giriş

Radyo Dinle

Bu Sayfayı Paylaşın

Bu Sayfayı Paylaşın

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Arama