Kayıt Ol

Kadıköy'de Her Cuma Caz Var

Çarşamba, 07 Ekim 2015 04:41 Haberler
(0 oy)

Kadıköy Belediyesi Yeldeğirmeni Sanat Merkezi yeni sezon açılışını 1 Ekim Perşembe günü Caz'ın usta yorumcularından Sibel Köse ile yaptı.

Caz konserleri 30 Ekim'e kadar her Cuma Kadıköy Belediyesi Yeldeğirmeni Sanat Merkezi'nde devam edecek.

Yeni sezonda Yeldeğirmeni Sanat Merkezi, "Yeldeğirmeni’nde Caz" programıyla her cuma yerli ve yabancı çok sayıda caz ustasını caz severlerle buluşturacak. "Yeldeğirmeni’nde Caz" Ekim ayı programında, 9 Ekim Cuma Günü Saat 20.30’da Türkiye’nin ilk ve tek Big Band orkestrası olma özelliğini taşıyan TRT İstanbul Radyosu Hafif Müzik ve Caz Orkestrası Şef Kamil Özler ve solistleri Ceren Gündoğdu, Ece Ata eşliğinde çeşitli yabancı repertuarı ve geniş kadrosuyla ilk kez Kadıköylü Caz severlerle buluşacak.

16 Ekim Cuma günü saat 20.30’da Caz’ın duayenlerinden Ayşe Gencer ve İmer Demirer dinleyicileriyle buluşacak. 23 Ekim Cuma Günü ise Latin ve caz ritimleriyle Kübalı ACUBA konseri gerçekleşecek. 30 Ekim Cuma Saat: 20:30’da da Levent Işıktekin Project yer alacak.

TARİHİ DOKUDA CAZ

19. yy. mimari eserlerinden olan eski Fransız Kilisesi "Notre Dame Du Rosaire" 2013 yılında Kadıköy Belediyesi tarafından tarihi dokusuna sadık kalınarak restore edilmiş, kültür ve sanat merkezi niteliğine kavuşturulmuştur. Yeldeğirmeni Sanat Merkezi, Taşlıbayır ve İskele sokaklarının kesişiminde yer almakta.Kadıköy ilçesinin Haydarpaşa mevkiinde bulunan Yeldeğirmeni Semti, aynı zamanda Rasimpaşa Mahallesi olarak da biliniyor.

Okunma 1996 defa Son Düzenlenme Perşembe, 08 Ekim 2015 04:45
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Ali Sami İpek

Saksafon üzerine haber toplayarak sitemize katkıda bulunmaktadır.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Layouts
Colors