Sitemize Katkıda Bulunun

Merhaba, Sitemize yazılarıyla katkıda bulunmak isteyenler, bize bilgi@saksafonname.com e-posta adresinden ulaşabilirler. Teşekkür ederiz.

Nina's Back albümü dijital platformlarda ilk kez yayınlanacak.

Kategori Jazz Albümleri

Swing Berries "Bye Bye Blackbird" Teklisi

Perşembe, 31 Ağustos 2023 02:11

Swing Berries , Gitarist Seher Gül ile vokalist Şenay Ocak'ın hayata geçirdiği yeni caz grubu...

Kategori Jazz Albümleri

Tobias Hoffmann Jazz Orchestra “Conspiracy”

Perşembe, 31 Ağustos 2023 01:47

Tobias Hoffmann’ın Ekim 2021’de “Conspiracy” bestesi, Los Angeles’ta (ABD) “Amerikan Müzik Aranjörleri ve Besteciler Derneği”nin “Bill Conti Big Band Düzenleme ve Beste Yarışması”nda 3.lük ödülüne layık görüldü.

Kategori Jazz Albümleri

Omaro Portuondo Yeni Albümü "Vida"

Cuma, 21 Temmuz 2023 09:52

"Joe Henderson, The Complete an Evening with" yayınlandı.

Kategori Jazz Albümleri

Atlantic Records'un 20 Klasik Albümü

Cumartesi, 24 Haziran 2023 20:52

 Listeyi, tıpkı web sitesinin yaptığı gibi sondan başa doğru sıralıyoruz.

Kategori Jazz Albümleri

"Joe Henderson, The Complete an Evening with"

Cumartesi, 24 Haziran 2023 20:36

"Joe Henderson, The Complete an Evening with" yayınlandı.

Kategori Jazz Albümleri

Blue Note firması, caz efsanesi John Coltrane'in 1958 tarihli stüdyo albümü "Blue Train"in 16 Eylül'de vinil olarak yeniden ve mono baskı olarak yayınlandığını duyurdu.
Kategori Jazz Albümleri

‘Jazz Semai’ Türkiye’nin ilk jazz plağıdır. Piyano ve saksofonda Tuna Ötenel, bas gitar ve perküsyonda Kudret Öztoprak ve davulda Erol Pekcan yer alıyor.

Kategori Jazz Albümleri

Joan Chamorro presenta Alba Esteban

Pazartesi, 05 Eylül 2022 09:30

İkili, usta müzisyenlerle birlikte çoğunu yakından tanıdığımız 17 caz parçasını yeniden seslendirmiş.

Nefesli ailesinin nadir enstrümanı bariton saksofon solist kaydı kolay bulunan bir enstrüman değil. Çoğu genç müzisyen bu enstrümanı öğrenmek istemiyor, sektör içinde kullanım alanı diğer enstrümanlar kadar yaygın da değil, bu sebeple, varolan her kayıt ve elbette yeni albümlerin değeri ayrıca dikkat çekiyor.

İspanyol sanatçılar Joan Chamorro ile Alba Esteban caz klasiklerini çift bariton saksofon ile seslendirdikleri bir albüm kaydetmiş. Daha doğrusu, Chamorro, Esteban'ı 'presenta' etmiş.

Bu yıl bariton saksofon, hem de çift bariton birarada sadece bir albüm haberi gelmişti, o da Gary Smulmay ile Ronnie Cuber'in "Tough Baritones" albümüydü, şimdi bu kayıtla iki oldu. Bir yılda iki albüm az değil!

Bariton saksofon tarihinde Pepper Adams, Serge Chaloff, Gerry Mulligan, Harrie Carnie, Lars Gullin, Cecil Payne gibi efsanevi isimler var. Genç müzisyenler arasında da var. Alba Esteban bu isimlerden biri. Elbette Gary Smulyan, Ronnie Cuber gibi günümüzün usta isimleri bu enstrümana hayatını adamış büyükler. Size bir de genç Fransız Celine Bonacina'y tavsiye edelim. Meraklısı bu genç kadının müziğine de baksın.

Alba Esteban aynı zamanda şarkı söylüyor. Albümde sesini de dinliyoruz. Albümde ayrıca Scott Hamilton, Ted Nash, Ben Allison, Steve Cardenas, Arnau Julian, Giuseppe Campisi ve Saint Andreu Jazz Band gibi önemli isimler var.

Kategori Jazz Albümleri

Şallıel, “Türk Caz Musikisi 2” isimli tekli ile yeniden gündeme taşıdı.
Kategori Haberler

Sayfa 1 / 8

İletişim

E-mail:  bilgi@saksafonname.com