Sitemize Katkıda Bulunun

Merhaba, Sitemize yazılarıyla katkıda bulunmak isteyenler, bize bilgi@saksafonname.com e-posta adresinden ulaşabilirler. Teşekkür ederiz.

Yeni Notamız Oktav A (La)

Bu dersimizde Oktav A (La) üzerinde çalışacağız.

  Yeni notamız : Oktav A (La)....

 A

Sol elimizle işaret ve orta parmaklarımızla tuşlara basarken, sol baş parmağımızla da Oktav tuşuna basıyoruz.

 

Aşağıdaki parçayı çalmadan önce ses dosyasını dinleyiniz.

 

 

Şimdi sıra sizde...

1

 

Aşağıdaki parçada 1. Son'dan geri döndüğümüzde en başa kadar değil (:) işaretine dönüyoruz. Çalmaya devam edip 2. Son'da parçayı bitiriyoruz. Ses dosyasını dikkatli dinleyiniz.

 

 

Şimdi sıra sizde...

2

 

 Aşağıdaki parçayı inceleyiniz; bağlanmış notalara dikkat ediniz. Parçayı çalmadan önce sizin için kaydedilmiş ses dosyasını dinleyiniz.

 

 

Şimdi sıra sizde...

3

 

 Aşağıdaki parçayı inceleyiniz; 4/4'lük işareti yerine (C) işareti göreceksiniz. İkisi de aynı anlama gelmektedir. 1. ve 2. Son'lara dikkat ediniz. Önce sizin için kaydedilmiş ses dosyasını dinleyiniz.

 

 

Şimdi sıra sizde...

 4

 

Aşağıdaki parçayı inceleyiniz; 4/4'lük işareti yerine (C) işareti göreceksiniz. İkisi de aynı anlama gelmektedir. 1. Son'dan geri döndüğümüzde en başa kadar değil (:) işaretine dönüyoruz. Çalmaya devam edip 2. Son'da parçayı bitiriyoruz. Önce sizin için kaydedilmiş ses dosyasını dinleyiniz.

 

 

Şimdi sıra sizde...

5

 

Bir sonraki derste yeni konularla karşınızda olacağız.

Okunma 6609 defa Son Düzenlenme Son Düzenlenme Mart 05 2017
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Salih Akelli

Caz müziği ve özellikle saksafon üzerine olan ilgisi kazanımlarını paylaşma arzusuyla birleştiğinde sizler için değerli yazılar hazırlamasına olanak kılmaktadır.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

İletişim

E-mail:  bilgi@saksafonname.com