Sitemize Katkıda Bulunun

Merhaba, Sitemize yazılarıyla katkıda bulunmak isteyenler, bize bilgi@saksafonname.com e-posta adresinden ulaşabilirler. Teşekkür ederiz.

"Blue Train" Özel Olarak Yeniden Basıldı Özel

Blue Note firması, caz efsanesi John Coltrane'in 1958 tarihli stüdyo albümü "Blue Train"in 16 Eylül'de vinil olarak yeniden ve mono baskı olarak yayınlandığını duyurdu.

"Blue Train"in kaydının 65. yıldönümü nedeniyle piyasaya sürülen yeni basım, iki farklı formatta satışa sunuldu. Lüks kapaklı kılıf içinde tek bir LP mono basım ve alternatif kayıtlardan oluşan ikinci bir disk içeren albüm "Blue Train: The Complete Masters" adıyla yayınlandı.

"Blue Train: The Complete Masters" ayrıca, Francis Wolff tarafından çekilen stüdyo fotoğraflarından daha önce yayınlanmamış özel kitapçıkta Coltrane tarihçisi Ashley Kahn'ın yeni bir makalesi de yer aldı. Her iki baskı da Joe Harley tarafından üretildi ve orijinal analog orijinal bantlardan Kevin Gray tarafından aktarıldı.

Albüm Amazon'da 55 dolara satılıyor.

Eser Listesi
1. Blue Train
2. Moment's Notice
3. East Bound (Bonus Track)
4. Locomotion
5. I'm Old Fashioned
6. Lazy Bird

Katkıda Bulunanlar
John Coltrane, tenor saksofon
Lee Morgan, trompet
Curtis Fuller, trombon
Kenny Drew, piyano
Paul Chambers, kontrbas

Okunma 223 defa Son Düzenlenme Son Düzenlenme Eylül 25 2022
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

İletişim

E-mail:  bilgi@saksafonname.com