Sitemize Katkıda Bulunun

Merhaba, Sitemize yazılarıyla katkıda bulunmak isteyenler, bize bilgi@saksafonname.com e-posta adresinden ulaşabilirler. Teşekkür ederiz.

Joan Chamorro presenta Alba Esteban Özel

İkili, usta müzisyenlerle birlikte çoğunu yakından tanıdığımız 17 caz parçasını yeniden seslendirmiş.

Nefesli ailesinin nadir enstrümanı bariton saksofon solist kaydı kolay bulunan bir enstrüman değil. Çoğu genç müzisyen bu enstrümanı öğrenmek istemiyor, sektör içinde kullanım alanı diğer enstrümanlar kadar yaygın da değil, bu sebeple, varolan her kayıt ve elbette yeni albümlerin değeri ayrıca dikkat çekiyor.

İspanyol sanatçılar Joan Chamorro ile Alba Esteban caz klasiklerini çift bariton saksofon ile seslendirdikleri bir albüm kaydetmiş. Daha doğrusu, Chamorro, Esteban'ı 'presenta' etmiş.

Bu yıl bariton saksofon, hem de çift bariton birarada sadece bir albüm haberi gelmişti, o da Gary Smulmay ile Ronnie Cuber'in "Tough Baritones" albümüydü, şimdi bu kayıtla iki oldu. Bir yılda iki albüm az değil!

Bariton saksofon tarihinde Pepper Adams, Serge Chaloff, Gerry Mulligan, Harrie Carnie, Lars Gullin, Cecil Payne gibi efsanevi isimler var. Genç müzisyenler arasında da var. Alba Esteban bu isimlerden biri. Elbette Gary Smulyan, Ronnie Cuber gibi günümüzün usta isimleri bu enstrümana hayatını adamış büyükler. Size bir de genç Fransız Celine Bonacina'y tavsiye edelim. Meraklısı bu genç kadının müziğine de baksın.

Alba Esteban aynı zamanda şarkı söylüyor. Albümde sesini de dinliyoruz. Albümde ayrıca Scott Hamilton, Ted Nash, Ben Allison, Steve Cardenas, Arnau Julian, Giuseppe Campisi ve Saint Andreu Jazz Band gibi önemli isimler var.

Okunma 296 defa Son Düzenlenme Son Düzenlenme Eylül 05 2022
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Ali Sami İpek

Saksafon üzerine haber toplayarak sitemize katkıda bulunmaktadır.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

İletişim

E-mail:  bilgi@saksafonname.com