Sitemize Katkıda Bulunun

Merhaba, Sitemize yazılarıyla katkıda bulunmak isteyenler, bize bilgi@saksafonname.com e-posta adresinden ulaşabilirler. Teşekkür ederiz.

3'üncü Uluslararası Akra Caz Festivali Programı Özel

Festival, Antalya ve tüm Akdeniz bölgesi bakımından moral veren bir festival olacak. 

Festival üçüncü yılına renkli kişiliğiyle son yıllarda Türkiye'nin caz ve caz harici müzik sahnesinde yoğun ilgi gören sanatçılardan Karsu konseriyle başlayacak. 26 Eylül’deki açılış gecesinde sanatçıya festivalin 'house band'i Akra Jazz Band eşlik edecek.

30 Eylül akşamının konseriyse Önder Focan ve Şallıel Kardeşler'in "Funkbook" projesi olacak. 

Başını Elif Çağlar'ın çektiği aynı ekip ama yeni bir isme sahip olan proje Sonic Boom Temmuz başında yeni albümü "Please"i yayınlayacağını duyurmuştu. Şimdi de albümün festival konser haberi geldi. Vokalde Elif Çağlar, klavyelerde Çağrı Sertel, bas gitarda Alp Ersönmez ve davulda Volkan Öktem'in yer aldığı topluluk 'Sonic Boom' projesi adı altında konserini 2 Ekim akşamı gerçekleştirecek.

Festivalin bir diğer konseriyse 3 Ekim çarşamba gecesi swing gecesi adı altında performans sergileyecek olan Flapper Swing topluluğu olacak. Kostümleri ve müzikleri yanında grubun solisti Nevin Hetmanek'in 1920'lerin ve 30'ların swing dönemi şarkıları ve danslarıyla bir tür caz şovuna dönüşen performansta topluluk üyeleri de dönem kostümleriyle ayrıca ilgi çekiyor. Gecede topluluğa Swing dance Antalya isimli dans topluluğu da Jazz Age dönemi danslarıyla müziklere ayrıca eşlik edecek.

7 Ekim akşamı ise "Terasta" isimli canlı performansını albüm olarak yayınlayan İlhan Erşahin "İstanbul Sessions" projesiyle konser verecek. Erşahin'e gece bas gitarda Alp Ersönmez, davulda Turgut Alp Bekoğlu ve perküsyonda İzzet Kızıl eşlik edecek.

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, üçüncü yılında da festivali yalnız bırakmıyor. 8 ve 9 Ekim tarihlerinde iki konser ile sanatseverlerle buluşacak olan sanatçının, Türk edebiyatının unutulmaz şair ve yazarlarının şiirlerini bestelediği şarkı albümlerinin dördüncüsü olan yeni çalışması Antalya’da ilk kez dinleyenlerle buluşacak. Fazıl Say şarkılarını güçlü sesi ve büyüleyici sahne performansıyla solist Serenad Bağcan yorumlayacak.

Festival biletlerinin 10 Ağustostan itibaren Biletix üzerinden satışa çıkacak.

 

Okunma 508 defa Son Düzenlenme Son Düzenlenme Temmuz 17 2020
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Rahmi Erdem

Saksafon sevdası bizlerle buluşmasına vesile olmuştur. 

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Kullanıcı Giriş

Radyo Dinle

Bu Sayfayı Paylaşın

Bu Sayfayı Paylaşın

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Arama

İletişim

E-mail:  bilgi@saksafonname.com