Sitemize Katkıda Bulunun

Merhaba, Sitemize yazılarıyla katkıda bulunmak isteyenler, bize bilgi@saksafonname.com e-posta adresinden ulaşabilirler. Teşekkür ederiz.

II. İstanbul Uluslararası Oda Müziği Festivali Özel

İstanbul Uluslararası Oda Müziği Festivali ikinci yılında 'Barış' kavramı ile 'İstanbul'u merkezine alacak.

Tedi Papavrami, François-Frédéric Guy, Miguel da Silva, Frans Helmerson, Jacques Ammon ve Jerusalem Quartet gibi yıldız isimleri ve efsanevi oda müziği gruplarını ağırlayacak olan festival atölyeler, söyleşiler, gençlik konserleri ve çocuk etkinlikleriyle dolu zengin bir program sunuyor.

Festival, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Dairesi Başkanlığının katkılarıyla 6-23 Eylül tarihleri arası Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda gerçekleşecek.

6 Eylül Salı akşamı CRR’de gerçekleşecek festival açılışını ünlü keman virtüözü Tedi Papavrami, Alman romantiklerinin usta yorumcusu François-Frédéric Guy ve Türk çellist Nil Kocamangil yapacak.

Festival, ikinci yılında orkestra şefi Zubin Mehta’nın “Müzik barış mesajıdır ve sadece barış getirir” sözünden ilham alarak 'Barış ve İstanbul' temasını işlemeye karar verdi.

II. İstanbul Uluslararası Oda Müziği Festivali, dünyaca ünlü müzisyenlerin CRR Konser Salonu’nda gerçekleşecek oda müziği konserlerinin yanı sıra CRR Konser Salonu’nun fuaye alanında sürpriz isimlerle yapılacak söyleşiler, çocuklar için atölye çalışmaları ile müziği toplumdaki her yaş grubuna ulaştırmayı da hedefliyor. Etkinlik programının ayrıntıları İBB Kültür Sanat sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.

II. İstanbul Uluslararası Oda Müziği Festivali programı:

06 Eylül Salı:
Tedi Papavrami François - Frederic Guy Nil Kocamangil
CRR Konser Salonu

10 Eylül Cumartesi:
Ensemble Contraste
CRR Konser Salonu

13 Eylül Salı:
Jerusalem Quartet Miguel Da Silva Frans Helmerson
CRR Konser Salonu

18 Eylül Pazar:
Storioni Trio
CRR Konser Salonu

20 Eylül Salı:
Semplice Quartet Jacoques Ammon
CRR Konser Salonu

23 Eylül Cuma:
Sirba Octet
CRR Konser Salonu

Okunma 226 defa Son Düzenlenme Son Düzenlenme Eylül 05 2022
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Ali Sami İpek

Saksafon üzerine haber toplayarak sitemize katkıda bulunmaktadır.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

İletişim

E-mail:  bilgi@saksafonname.com