Sitemize Katkıda Bulunun

Merhaba, Sitemize yazılarıyla katkıda bulunmak isteyenler, bize bilgi@saksafonname.com e-posta adresinden ulaşabilirler. Teşekkür ederiz.

Genç Caz Müzisyenlerine Festival Daveti Özel

GENÇ CAZ seçmeleri İstanbul Caz Festivali içinde ayrı bir keşif platformuna dönüştü.


İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nın (İKSV) 19 yıldır caz sahnesini genç isimlerle tanıştırdığı GENÇ CAZ seçmeleri İstanbul Caz Festivali içinde ayrı bir keşif platformuna dönüştü.

Festivalin Parklarda Caz adı altında gerçekleştirdiği konserlerde izlediğimiz genç müzisyenlere her sene yeni isimler ekleniyor.

Genç Caz albümü geliyor

Festival bu sene önceki yıllara göre bir yenilik olarak Genç Caz müzisyenlerini Sony Music Türkiye işbirliğinde bir albümde buluşturacak. Dijital platformlarda yayınlanacak albüm seçici kurulun belirleyeceği 10 topluluğun kaydettiği müziklerden oluşacak. Bu albüm sayesinde festivalde canlı izlediğimiz müzisyenlerin kayıtları albüm olarak da arşivlerde yerini alacak.

Tabi tüm bunların olması için genç müzisyenlerin öncelikle seçmelere katılması gerekiyor.

Seçmelere kimler katılabilir?

Daha önce profesyonel bir albüm yayınlamamış, 30 yaşın altında müzisyen ve topluluklar klasik ya da çağdaş cazın yanısıra blues, funk, soul ve etnik müziklerden oluşan demo kayıtlarıyla seçmelere katılabilir. Katılanlar, kendi besteleri yanında caz standartları veya farklı bestelerle de seçmelerde yer alabilir.

Okunma 235 defa Son Düzenlenme Son Düzenlenme Nisan 02 2021
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Ali Sami İpek

Saksafon üzerine haber toplayarak sitemize katkıda bulunmaktadır.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Kullanıcı Giriş

Radyo Dinle

Bu Sayfayı Paylaşın

Bu Sayfayı Paylaşın

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Arama

İletişim

E-mail:  bilgi@saksafonname.com