Sitemize Katkıda Bulunun

Merhaba, Sitemize yazılarıyla katkıda bulunmak isteyenler, bize bilgi@saksafonname.com e-posta adresinden ulaşabilirler. Teşekkür ederiz.

1. Konyaaltı Caz Günleri Başlıyor Özel

Turizmin başkenti Antalya bu yaz cazda atağa kalktı.

Bu yaz, önceki yıllara göre daha önce olmadığı kadar caz günleri ya da caz festivali etkinliğinin gerçekleti Antalya'dan bu kez Konyaaltı Belediyesi 17-18 Eylül arası caz günleri düzenleyeceği haberi geldi.

Konyaaltı Belediyesi, ülkemizin tanınmış caz sanatçılarının yer alacağı, “1. Konyaaltı Jazz Günleri” adlı bir etkinlik düzenledi. Bu yıl ilk kez düzenlenen caz içerikli etkinlik, yeni açılan ve Antalya’nın en güzel doğal parklarından HayatPark’ta yer alacak.

Konyaaltı Belediyesi’nin bu yıl ilkini düzenleyeceği 1. Konyaaltı Caz Günleri, bir ay boyunca her cumartesi farklı sanatçıların konserleriyle devam edecek. Konserler halka açık ve ücretsiz olarak sunulacak.

17 Eylül Cumartesi günü saat 20:30’da Jülide Özçelik konseri ile kapılarını açacak olan Jazz Günleri, 24 Eylül’de Şenay Lambaoğlu, 1 Ekim’de ise Rumba Quartet ile devam edecek. Müzikseverlerin yoğun ilgi göstermesi beklenen etkinlikleri 8 Ekim 20:30’da Kürşat Başar Orkestrası ve Ezgi Bicili konseri ile sona erecek.

Sanatın her dalına destek verdiklerini belirten Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Konyaaltı’na sanatın çok yakıştığını kaydetti. Caz müziğini parka taşımak istediklerini aktaran Başkan Esen, “HayatPark’ı açık hava etkinliklerinin merkezine dönüştürmeyi planlıyoruz. Bu nedenle Caz Günleri’ni açık havada, güzel sonbahar akşamlarında vatandaşlarımızla buluşturacağız. Her konserde ünlü sanatçılar müzikseverlerle buluşacak. Bütün vatandaşlarımızı bu özel etkinliğimize davet ediyorum” dedi.

Okunma 675 defa Son Düzenlenme Son Düzenlenme Eylül 15 2022
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Ahmet Demir

Cazseverdir.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

İletişim

E-mail:  bilgi@saksafonname.com