Sitemize Katkıda Bulunun

Merhaba, Sitemize yazılarıyla katkıda bulunmak isteyenler, bize bilgi@saksafonname.com e-posta adresinden ulaşabilirler. Teşekkür ederiz.

Piyanist ve Besteci Hiromi Türkiye'de

Caz dünyasının çılgın kızı Hiromi, Antalya'ya geliyor.... 

 Caz dünyasının en konuşulan isimlerinden piyanist ve besteci Hiromi,  Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli kültür etkinliklerinden biri olan 16. Uluslararası  Piyano Festivali kapsamında Türkiye’ye geliyor. Dünyaca ünlü yıldız, müziği ve sahne enerjisiyle adeta zamanı durduracak ve  müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak.

17-29 Kasım tarihleri arasında, dünyaca ünlü yerli ve yabancı bir çok yıldızı Antalya’da buluşturacak olan  16. Uluslararası Piyano Festivali’nin en önemli yıldızlarından biri de  Caz dünyasının en çok konuşulan isimlerinden piyanist ve besteci Hiromi.

Antalya’da ilk kez konser verecek olan “Cazın Çılgın Kızı” müziği ve sahne enerjisiyle adeta zamanı durduracak ve müzkseverlere unutulmaz anlar yaşatacak.

Merakla beklenen konser, 20 Kasım akşamı Antalya Kültür Merkezi’nde gerçekleşek.

Hiromi hakkında:

Piyanist ve besteci Hiromi Uehara’nın tutkulu ve kışkırtıcı piyano çalışmaları, müzik sahnesine adım attığı 2003 yılından beri caz dünyasına ışık tutmaktadır. Piyanodaki ustalıklı tekniği, enerjik canlı performansları ve bestelerinde post-bop’tan progresif rock’a, klasik müzikten fusion’a kadar müzik tarzlarını harmanlaması Uehara’nın müzik dünyasında yerini sağlamlaştırmaktadır. Beş yaşında klasik piyanoyla müziğe başlayan Uehara, daha sonra caz müzikle tanışmış ve 14 yaşındayken Çek Filarmoni Orkestrası ile sahneye çıkmıştır. 17 yaşındayken dünyanın en önemli caz piyanistlerinden biri olan Chick Corea ile tanışmış; Corea, Uehara’yı birlikte çalmak için konserine davet etmiştir. Boston’da Berklee College of Music’e kabul edilen Uehara, Ahmad Jamal’in hocalığında daha mezun olmadan plak şirketi Telarc ile bir anlaşma imzalamıştır.

Son on yıldır dünyada bir çok turne yapan ve en önemli salonlarda konserler veren Uehara, 2011 yılında çıkarttığı Voice adlı albümde dünyanın en önemli basçılarından Anthony Jackson ve efsane davulcu Simon Phillips ile çalışmıştır.

Okunma 2072 defa Son Düzenlenme Son Düzenlenme Kasım 06 2015
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Ali Sami İpek

Saksafon üzerine haber toplayarak sitemize katkıda bulunmaktadır.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Kullanıcı Giriş

Radyo Dinle

Bu Sayfayı Paylaşın

Bu Sayfayı Paylaşın

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Arama